Сеп192017

3 нови фонта за почеток на нова сезона

3cover-1

Септември секогаш е месец на почеток на нешто ново. Нова учебна година, ново годишно време, нови попусти...па и нови фонтови. Целосно бесплатни и со македонска поддршка. 

 

Апр112017

Време е за кирилични фонтови

NordWood-9762

На ваше барање (ама ова навистина го мислам, сите пораки кои ги добивам секојдневно се доказ за тоа) следува тура од кирилични македонски фонтови, кои верувам дека ги немате и ќе ви се најдам во работата, бидејќи се уникатни и различни од сите останати. Овој пат правиме чистка од само 5 фонта, за да ослободиме место за најновата тура која ќе следи наскоро. Сликата е линк за преземање, а најдолу ги имате и сите заедно.

 
Ное272015

Време за нови фонтови

main
Нешто што дефинитивно е најбарано, и секогаш ми е мило да ви ја збогатувам колекцијата на бесплатни фонтови со македонска поддршка, и овојпат со 10 нови. 

 
Авг032015

Нова колекција на 10 фонтови со поддршка

cover
На ваше барање (и, не ова не го пишувам колку да се искористи фразата) туку навистина и буквално на улица пријатели и фриленсери прашуваа кога ќе има нови фонтови на Дезен. И со право, бидејќи поминаа скоро 5 месеци од последната тура. Само да ве потсетам, дека во овој период имаше неколку нови фонтови поединечно споделени на Фејсбук страната https://www.facebook.com/dezenmk затоа скролајте надолу и проверете, тие фонтови не се вклучени во овој пакет. Панграмот е на Ана Јовановска Екс Костовска 

 
Мар172015

Нови фонтови со мк поддршка 2015

2015n-11
После подолга пауза, и на зачестени ваши барања решив да склопам нова тура, прва во оваа година со 10 нови фонтови со македонска поддршка. Имаме и нов панграм, заслуга на Бојан Лазаревски, победник на првиот панграм конкурс. Погледнете ги сите останати панграми на окно.мк

 

Страница 1 од 5

Copyright 2017. Сите права задржани, дозволено преземање материјали под одредени услови Creative Commons